Masz pytania - dzwoń
32-739-04-23 662-072-266

Aktivon Sport GEL MULTIENERGY 55g

  • 4.90 zł

  • Cena netto: 4.54 zł

Aktivon Sport GEL MULTIENERGY 55g

AKTIVON SPORT Gel Multienergy został opracowany z myślą o osobach aktywnie uprawiających różne dyscypliny sportu, zarówno rekreacyjnie jak i wyczynowo. Zawiera w swoim składzie kompozycję węglowodanów prostych (palatynozy) i złożonych (maltodekstryny), zapewniając maksymalną dawkę siły i energii!Palatynoza

charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym (IG=32), co sprawia, że stanowi pożądane źródło energii o przedłużonym uwalnianiu. Niski indeks glikemiczny palantynozy idzie w parze z niską odpowiedzią insulinową. Ponadto palatynoza przyczynia się również do szybszej absorpcji kreatyny.

Maltodekstryna
jest węglowodanem złożonym, lecz jego łańcuch molekularny jest krótszy niż innych węglowodanów złożonych. Podnosi poziom insuliny, ale wolniej, zapewniając w ten sposób przedłużoną obecność węglowodanów.

 

Dlaczego warto stosować AKTIVON SPORT Gel Multienergy?
W trakcie treningu mięśnie zużywają glukozę (łatwo dostępne źródło energii) i glikogen (źródło zgromadzonej energii). Gdy te źródła energii osiągną niski poziom, intensywny trening nie może być kontynuowany i pojawia się zmęczenie. Mięśnie tracą dostęp do źródeł energii. To właśnie wtedy organizm uwalnia kortyzol, który powoduje rozpad mięśni. Dlatego kortyzol (produkowany również w wyniku ciągłego stresu) rozkłada mięśnie, aby przetworzyć otrzymane w ten sposób białko w energię. A to oznacza utratę mięśni. Węglowodany przyczyniają się do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania mięśni, po bardzo wytężonym lub długotrwałym wysiłku fizycznym prowadzącym do zmęczenia mięśni i wyczerpania zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania węglowodanów, ze wszystkich źródeł, przy łącznym spożyciu wynoszącym 4 g na kg masy ciała, przyjmowanych w ciągu pierwszych 4 godzin, po bardzo wytężonym lub długotrwałym wysiłku fizycznym, i nie później niż 6 godzin po takim wysiłku.

1 żel co 20 – 40 minut wysiłku. W razie potrzeby popić wodą.


Skład
Opakowanie 1 saszetka
W porcji znajduje się
Porcja 1 saszetka
Ilość porcji w opakowaniu 1
Aktywne składniki AKTIVON SPORT

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Produkty podobne

Multipower Multi Carbo Gel 40g

Multipower Multi Carbo Gel 40g

6.00 zł

Olimp CARBO-NOX 1000g

Olimp CARBO-NOX 1000g

17.00 zł 19.00 zł

Activlab HOT 1000g

Activlab HOT 1000g

18.00 zł 23.00 zł

FA Nutrition Carborade 1000g

FA Nutrition Carborade 1000g

10.00 zł 17.00 zł

Amarok Be Energized 2000g

Amarok Be Energized 2000g

39.00 zł 49.00 zł

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.